Társalgó 2023........................

701-750 (805 hozzászólás)

Elküldve: 2023.02.26. 17:09 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 710

@Cadre Allage: Még jó, hogy oda írtam...."de nem régi 26er átépítéssel".....

Elküldve: 2023.02.26. 14:27 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 455

@azaki71: vagy 26os 2010körabeli scott scale10 karbon véfék és tárcsafelfogatás lehetőséggel...

Elküldve: 2023.02.26. 14:26 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 455

@Cadre Allage: a "megérős bringákra " még egy tipp: https://www.jofogas.hu/fejer/Bianchi_carbonszalas_orszaguti_kerekpar_136030574.htm 330ért van bár Mianchi;)

Elküldve: 2023.02.25. 21:16 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 710

@fpeter: Még tavaly gondolkodtam "Gravel" építésben, de nem régi 26er átépítéssel, viszont a tárcsafék nálam alap. De vázakat én nem igazán találtam erre a célra. Aztán azóta már magam sem tudom mit akarok, milyen kerékpárt, így le is tettem a Gravel építési terveimről.

Elküldve: 2023.02.25. 21:05 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@azaki71: Vázat kell venni. :-) Idősebb vázakat töredék áron ki lehet fogni. Persze ha új, boost, karbon, tárcsafék, meg egyéb finomság kell, akkor az drágább.

Elküldve: 2023.02.25. 10:19 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 710

@fpeter: Kerékpárt építeni sajátmagunknak jó. Építteteni már drága mulatság, a gyári kerékpárokat pedig előbb utóbb részben átépíti a legtöbb bringás.

Sokat nézegetem a méregdrága gyári kerékpárokat, (MTB, Gravel, E-mtb, E-gravel...stb) de mindegyiknél van ami nem tetszik, vagy a fék, vagy a teleszkóp, vagy az átételi arány...stb.

Elküldve: 2023.02.24. 19:32 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@Cadre Allage: Én ezért csinálok saját bringákat. Boltban 2000€ alatt alig van gravel. Nekem kijön 800€-ból és talán 1000k-ért el lehet másnak passzolni. Persze sok munka van egy ilyennel, meg kell szerencse is hozzá. Na meg mi szerszám kell hozzá...

Elküldve: 2023.02.24. 16:41 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 917

@VTitusz: "ha van valami kereslet" ezek azon dolgoznak javarészt hogy nem létező igényeket hoznak létre, ezzel generálnak művileg keresletet. Gyakorlatilag hülyítéssel. Mint a mágikus térdpánt meg a többi szar. Ne keverjük a valós megalapozott igényeket a bullshiteléssel :) Legközelebb mi jön? Kitalálják hogy baloldalon egyenes kormány, jobboldalt pedig koskormányos fékváltókar? Simán elképzelem hogy volna olyan ökör aki erre is befizet, holott soha a büdös életben nem lett volna igénye ilyesmire.

Elküldve: 2023.02.24. 16:33 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 71

Nincs új a Nap alatt. Piacgazdaság már csak ilyen, ha van vmi kereslet, akkor azt nyomják. Először én is furcsáltam a telót gravelen, igaz az egytányéros hajtást is. De már nem furcsálom. Van választék. Akik most kezdenek bringázni azok már nem fognak MTB-vel bajlódni, nem trendi már a MTB, pláne Mo-n, (lásd rendezvények népszerűsége). A ruhákat én sem értem, amik kb. egy évig bírják, intenzív használat mellett, na jó, a téli cuccok tovább, nem is veszek ennyiért, magam részéről elégedett vagyok a Dekás felső osztályos cuccokkal, igaz azok ára is rendesen kúszik felfelé.

Elküldve: 2023.02.24. 16:30 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 455

@rcs2003: mű bringára műnőt;)

Elküldve: 2023.02.24. 16:05 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 917

@Makky: a piac a pénzes idiótákból él meg :) ez nem újdonság. A teleszkópos gravel bringán meg csak röhögni tudok. Bár maga a gravel bringa is egy vicc. A vegán aki semmi pénzért nem enne húst, de el akarja játszani mű fos húsimitáló szarokkal hogy mégis :) a 21. Század a hülyék paradicsoma lesz. És már nyakig benne vagyunk.

Elküldve: 2023.02.24. 14:35 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 254

@fpeter: 30 mm-t rugozó teló sokat érhet tényleg. Egy random kínai karbonvila tud rugózni 20 mm-t passzívan. Gravelbe fölösleges teleszkóp, meg szerintem fölösleges erőltetni az erős terepre amúgy is a graveleket, de most tényleg az a divatos.

Elküldve: 2023.02.24. 12:21 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 455

@Makky: tök érdekes ez a kerékpársport az eurosporti közvetítők mondták hogy olaszoknál ahol nmezeti sport a munkásosztály sportja-itthon egy proli hogy tudna bármit is megvenni amivel"sportolni lehet"ebben a sportágban...

Elküldve: 2023.02.24. 07:57 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 792

@fpeter: Tök jó marketing lett az egész bringa dolog mára. Most éppen bármire ráírják, hogy gravel, vagy ebike specifikus (akár legyen az ruha is), rögtön 2x annyiba kerül! De országúton ugyanez az aero dolog is. Minden aero és -5W és dupla ár! Az más kérdés, hogy ezt 50km/h-nál mérik esetleg (vagy nem is mérik és nem is publikusan a mérések sok esetben, szóval nem összehasonlítható semmi, semmivel), de a lényeg, hogy dupla/tripla ár! Egyszerűen ma már bármit el lehet adni. Nem írom le a nevét, de drága ruházati márka új csúcs ALÁÖLTÖZETE pl. 100e HUF!? Tudhat az akármit is felőlem... de sorolhatnám még. Mindent lenyomnak a torkunkon. Sokan meg veszik is, amíg van miből!

Elküldve: 2023.02.23. 20:53 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@azaki71: Az ilyenekkel nem kell foglalkozni. Ráírják a Fox-ra, hogy gravel specifikus, és 800€-ért megveheted a 30 mm-t rugozó telót. Shimano meg 50€-be kerül. Uram bocsá, az nem gravel, hanem trekking teló. :D

Elküldve: 2023.02.23. 20:10 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 710

@azaki71: Már a Giant Revolt X Gravel kerékpár is kapott első teleszkópot. Lassan, lassan csak Cross treking lesz belőle, hajlított kormánnyal.

Elküldve: 2023.02.23. 19:17 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 455

@Cadre Allage: elsütöttem a "poénjaimat"....

Elküldve: 2023.02.23. 19:16 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 455

@fpeter: carbon outi 270ért-rockmachine 27.5 karbon 345ért bottechia 29es 440ért(és tényleg piros)

Elküldve: 2023.02.23. 19:09 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@Cadre Allage: Az enyéim...Gazdaságosak és jól működnek. :-)

Visszatérve a filmes szakmára. Én úgy vettem észre, hogy sztori alapú videókat kell csinálni, amik narrálva vannak. Mivel a hangot menet közben nem tudod jó minőségben felvenni, ezért csak alámondás működik. Előny mondjuk, ha top versenyző az ember. Én általában az utolsók között érek be hosszú távon.

Elküldve: 2023.02.23. 18:08 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 710

@rcs2003: Az enyém piros! :-)

Elküldve: 2023.02.23. 17:36 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 917

@Cadre Allage: Pirosat. az gyors.

Elküldve: 2023.02.23. 16:23 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 455

@fpeter: lennének tippeim hogy milyen bringát érdemes venni!;)

Elküldve: 2023.02.23. 14:23 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@Cadre Allage: Nem költök nőkre és cigire. Egyébiránt alulértékelt/fizetett szakma a kerékpárszerelő. Csak minimális haszonnal lehet eladni bringákat és gyakran több tucat munkaóra van egy otthon "összetákolt" bringában.

Elküldve: 2023.02.23. 13:55 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 455

@fpeter: örülök hogy van keret rá és erre költöd a keresményedet-egyik ha nem a legjobb döntés fiataloktól!

Elküldve: 2023.02.23. 13:36 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

Remek hír, hogy még szezonkezdet előtt építek majd két gravel bringát. Egyik montiszerű lesz, másik gravelszerű. Főként új/budget cuccokból, hogy el lehessen adni ésszerű áron.

Elküldve: 2023.02.19. 12:21 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 917

@azaki71: Nálunk meg épp esik. Így a mai nap megint felejtős sajnos.

Elküldve: 2023.02.19. 11:59 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 710

@rcs2003: Felénk ma, vasárnap jobban fúj a szél mint tegnap, hűvösebb is van és mellette nagyon fáradtnak érzem magamat.

Finomítottam még egy kicsit a teleszkópom beállítását, de a mai napi kipróbálás kimarad.

Délelőtt még megnéztem egy Gravel versenyt, mit mondjak, volt benne minden és mindenféle terep. El sem tudom képzelni, hogy a merev váz és villával, na és akkora tempóval, hogy a túróba nem rázza szét őkét egy életre. De már lehet kezdenek rájönni, nem véletlen van a Canyon Grizl Gravelben 30mm úttal rendelkező teleszkóp, vagy a Specializednek a Future Shock suspension technoligia. Innét már csak egy ugrás a Cross trekking a 60mm rúgóúttal vagy a régi Hardtail 85 - 100mm rúgóúttal, persze modern verzióban, modern geometriával kivitelezve.

Elküldve: 2023.02.18. 16:39 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 917

A kövek már csak ilyenek :) Én a mai napot kihagyom. Fúj a szél. Tegnap viszont legalább szürkezónáztam másfél órát, kicsit érzik is a combjaim.

Elküldve: 2023.02.18. 16:26 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 710

50km erdei karika hozzá adva a Februári hónaphoz, aminek élveztem minden percét

Laza kormányfogás, alacsonyabb légnyomásra állított teleszkóp ide, vagy oda, volt egy köves 7km szakasz, ami szétrázta a csuklóm, a derekam és a térdeimet is megviselte.

Aszem, most ennyi van bennem, de lesz ez még jobb is.

Elküldve: 2023.02.15. 15:51 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 710

@fpeter: A videón látottaknál jobb körülményeket kívánok neked ha elindulsz rajta.

Elküldve: 2023.02.15. 10:16 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@rcs2003: Azt hiszem többrészes. Azon a napon nem volt kegyes az idő a résztvevőkhöz. Ez egy elég népszerű maraton és sokan nem szeretik vásárra vinni a bőrüket/nincs meg nekik a szükséges kerékpárkezelési technika. Nem mellesleg Európa egyik legnehezebb mtb versenye.

Elküldve: 2023.02.15. 09:24 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 917

Tovább néztem. Már a 15-ik percnél járok és még mindig csak tömegesen tolják a biciklit.

Elküldve: 2023.02.15. 09:22 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 917

@fpeter: Igazi magyar kontent :D Beletekertem és azonnal elhangzott a felvételen egy mondatba foglalt "bazdmeg" :D

Elküldve: 2023.02.14. 20:23 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@azaki71: Én versenyböngészésnél találkoztam ezzel a vidivel és a hangulata magával ragadott. https://www.youtube.com/watch?v=2GpRuX05lYs Jövőre ott a helyem. (:

Elküldve: 2023.02.14. 15:20 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 917

Vettem három pár fékpofát (Shimano G05S), most szaladtam el érte a csomagpontra. A Shimano átfordult a normálisabb csomagolás irányába. Ezelőtt kemény műanyag-szendvics bliszteres csomagolásban volt, most pedig full papír. Kis papírdobozka(kb mint két gyufásdoboz összerakva), benne pedig egy kisebb barna papírtasakban a termék.

Elküldve: 2023.02.12. 18:07 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 710

Élvezetes videó, retró MTB-kel verseny!

https://www.youtube.com/watch?v=Q7f7SGFc6iA

Elküldve: 2023.02.12. 15:14 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 917

@azaki71: az oké hogy ennyi meg annyi percet tekertél különböző intenzitással, csak mivel nem strukturálod ezeket az intervalokat hanem tök random mész, így nagyon alacsony a tekeréseid edzésértéke. A szintentartáshoz elég. Ami jelen esetben kevés, mert ez a szint csökken az évekkel ahogy az látható. Mindegy na, elég ebből :) Abban biztos lehetsz hogy a hazai lakosság túlnyomó többségénél így is sokkal de sokkal fittebb vagy, nem kérdés! Sokan azon is csak értetlenül hüledeznek hogy a szomszédos településre ~10km) valaki bicajjal megy át hetente többször.

Elküldve: 2023.02.12. 15:00 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 710

@rcs2003: A világban rengetegen keményen eddzenek, mégis csak páran lesznek világbajnokok, tudod, mindig van egy jobb. Hegyimenő sem lesz akárkiből, bármennyit is edz.

Nagyon jót kerékpároztam és el is fáradtam és igaz, hogy tudatosan nem edzek, de amikor tekerek 50-70km távot vegyes terepen, aszfalt, erdei utak, különböző meredekségű és hosszúságú emelkedőkkel, olyankor az intenzitás nagyon változatos és nagyon sok esetben kihozom magamból a maximumot, ma is küszöb felett tekertem 31percet és küszöbön 65percet, aereob is meg volt 44perc, könnyű csak 27perc, és bemelegítés csak 6perc. Vagyis igaz, hogy természet járó kerékpáros vagyok, de oda szoktam tenni magamat az útjaimon, de a tapasztalat az, hogy lassulok, gyorsabban elfáradok.

Máshogy látjuk, mások a tapasztalataink.

Elküldve: 2023.02.12. 13:47 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 917

"Nem feltétlen az edzettségen múlik, mert"... de azon múlik. Bocs :) Remélem jót tekersz ma! Nekem a gyerkőcökre kell ma itthon vigyáznom.

Elküldve: 2023.02.12. 09:53 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 710

@VTitusz: Fiatalon sem versenyeztem, ahogy most sem, én csak járom a természetet, kerékpárra. Jelenleg dupla annyit tekerek mint fiatalon, csak egyre lassabban és ezért egyre több idő kell hozzá. Ahogy írtam, a teljesítmény vissza esésem nem csak a kerékpározásban tapasztalom. Vannak 50es kerékpáros barátaim, de azokkal nem tudok együtt tekerni, mert sokkal, de sokkal gyorsabbak, pedig ők sem eddzenek. Nem feltétlen az edzettségen múlik, mert mindenkinek más a szervezete, alkata, genetika...stb.

Mindegy, befejeztem, nem írók többet ebben a témában, elmentem kerékpározni :-)

Elküldve: 2023.02.11. 21:57 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 71

@azaki71: Én nem így látom a dolgot. Egy fiatalabb ember is ugyan ezzel a gonddal néz szembe, ha nem edz ő sem lesz jobb. Én pl. sokkal jobb formában vagyok, mint 10 évvel ezelőtt, többet is bringázok. Illetve meg kell nézni az eredménylistákat, érdekes látni, mikor a M3, M4 eleje jobb időt megy, mint a felnőtt vagy M1 2. sora.

Elküldve: 2023.02.11. 21:30 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 710

@rcs2003: Hát nem tudom neked miért így megy át.

Az öregedéssel meg nincs mit tenni, az egy tény, csak nehéz elfogadni, hogy ami korábban még ment, az most már nem megy úgy. Természetesen ez nem csak a kerékpározásra igaz.

Elküldve: 2023.02.11. 20:01 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 917

@azaki71: nekem echte siránkozásnak tűnik tekintve hogy kb hetente jön egy hasonló keserű "romlok épülök lefelé alig biciklizek öreg vagyok lassú vagyok" komment :) gyere a Zselicre áprilisban. Meglátod hogy mennyire nem is vagy lassú meg szottyadt meg stb, mert ahogy minden, ez is tök relatív.

Elküldve: 2023.02.11. 15:37 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 710

@rcs2003: Ennyire rosszul fogalmazom? Amikor teljesítmény csökkenésről írok, az nem "siránkozás" akar lenni, csak egyszerű tényeket írók le. Tisztában vagyok a saját korlátjaimmal és nem is várok teljesítményt a kevés kerékpározás mellet, ezért is írtam, hogy teljesítmény szempontjából "szart" sem ér.

A kerékpározásaim célja a szabadban kerékpározással eltöltött idő. ami most is remek volt! Nincsenek edzés jellegű céljaim és ha az erőnlétem nem teszi lehetővé, akkor igenis jó lehet a jövőben egy ebike. De az a pont bárkinél eljöhet, amikor már nem megy, de még szeretné letekerni ugyanazokat az útvonalakat. És én pont ezt tapasztalom, hogy évről évre egyre nehezebben tekerem le a korábbi útvonalaimat, az emelkedőkről nem is beszélve.

Engimet érdekel az a téma, ezért írók róla, de ebbe nem kell semmi rosszat belelátni.

Elküldve: 2023.02.11. 14:47 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 917

@azaki71: Az hogy tök véletlenszerűen tekeregsz időnként mindenféle tematika vagy célzat nélkül az kb szart se ér az esetleges mentális felfrissülésen kívül, így hiábavaló bármit is várni. Ez csak egyenes út a depresszióba. Szelvény nélkül várni a lottónyereményt aztán minden héten sírni hogy már megint nem nyertél. Hatmilliószor ki lett már tárgyalva. Mindennek ára van. Aminek nincs, az annyit is ér.

Menj el hetente kétszer egy órára és tarts be néhány szabályt. 1 óra igazán nem sok. Van akinek ennyi a bemelegítés mielőtt ténylegesen elkezdi az edzést csinálni.

Bemelegítesz könnyű(!) pörgetéssel, aztán nyomsz mondjuk 2x20, vagy 3x15, vagy 4x10 perc erőset pár perc pihenővel köztük( a pihenő: könnyű pörgetés, tatatempó). Tarts olyan tempót(pontosabban intenzitást, ne a sebességet nézd) amit bírsz, ugyan kényelmetlen, de nem döglesz meg az utolsó percre, nem kell zihálva kapkodnod a levegőt, de érezd a combjaidban az égő érzést, viszont legyen ismételhető a résztáv ugyanolyan minőségben ahányszor kell! Ha annyira megnyomod hogy egy után kidöglesz akkor az megint szart se ért. Ezt hetente kétszer megcsinálod mondjuk hétfőn és szerdán, aztán esetleg melléraksz még egy hosszabbat hétvégére amin csak az alaptempódban mész mindnféle erőlködés nélkül másfél-két órát, így nyárra felhozod az edzettséged szépen. Fúj a szél, ilyenkor természetes hogy szarabbnak érzi magát az ember. Voltam a héten a montival aszfalton, szembeszélben jócskán erőlködve tudtam épp csak a 26km/órát elérni. Ez van. Nyáron a szép időben simán 30km/ó felett megyek ugyanilyen inenzitást beletéve. Nem a sebességgel kell foglalkozni. Azt minden csak lefelé húzza télen. Nekem meg az a bajom a saját edzetlenségem mellett hogy emellé 6 kg felesleget szedtem fel nagyrészt a hasam köré augusztus vége óta, de most már leszarom, nem éri meg emiatt szorongani meg keseregni.

Elküldve: 2023.02.11. 14:22 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 710

Kondícióm nulla, ezek a 2 heti egyszeri tekerések semmire sem elegendők. Kevés kerékpározás, plusz életkor növekedése, el is gondolkodtat azon, hogy a jövőben az ebike felé kell fordulnom.

Elküldve: 2023.02.05. 13:24 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 710

Továbbra is cipő a gyenge pont, 5 fok alatt továbbra is max egy óra tekerés lehetséges benne. Ma -1 fok volt a bringázás alatt, ezért a két téli zoknit, most kiegészítettem azzal, hogy a cipő orrát és felső részét kibéleltem vastag újságpapírral, ha kis mértékben is, de ért valamit.

Egyenlőre nem vásárlók külön téli cipőt, mert keveset kerékpározom 5 fok alatt, felette meg már elegendő a nyári cipó két téli zoknival.

Az utóbbi idők, két hetente egy - két 30-40km karika nagyon kevés, ez a nyári kondíció megőrzésére sem elegendő, sajnos. ráadásul, ahogy egyre öregebb az ember. egyre nehezebb visszaszerezni azt. Persze lehet, hogy csak a téli depresszió mondatja ezt velem.

Elküldve: 2023.01.29. 13:38 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 710

40km aszfaltos tekerés letudva. Annak ellenére, hogy nyomtam neki, még sem lett jobb az átlagsebességem, mint máskor.

Az adatokat elnézve, teljesen meglepett hogy az emelkedőkön 2km/h órával voltam gyorsabb mint máskor és több mint 17percen át nyomtam maximális pulzus szám érték felet, ami nálam ritka. (nálam 51évesen a 170feletti pulzus ritka mint a fehér holló).

Az utamon az erdős részeken 1 fok volt, máshol is max 4fok. A téli öltözékem pont jó volt ehhez a hőmérséklethez. A lábujjaim viszont ismét lefagytak, két téli zokniban tekertem, ez kevés volt, kell vennem egy cipőre húzható húzatott. Összességében jó volt!

Elküldve: 2023.01.28. 18:58 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 455

@Cadre Allage: ņem fu tekeres hanem bringa!

Elküldve: 2023.01.28. 16:13 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 455

@azaki71: beleferhet mindennap egykis tekerés;)

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!