Társalgó.........2024

551-600 (937 hozzászólás)

Elküldve: 2024.05.02. 12:18 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@fpeter: netudom de szerintem HŐSŐK!!!aki végignyomja tourt vueltát girot vagy a hosszabb egynaposokat top 10ben azok is királyok(egyhetes versenyekről nem is beszélve bár azt is már a Nagyok-Erősek nyerik!!)

Elküldve: 2024.05.02. 12:01 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 408

@rcs2003: A tour de france a profi kerékpársport legnagyobb showműsora. Persze nehéz, de mióta népszerűvé vált a bikepacking, ahol gyakorlatilag szélárnyék és alvás nélkül hetekig versenyeznek egymással a versenyzők (ld. Tour Divide). Elképesztő.

Elküldve: 2024.05.01. 19:02 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@azaki71: van egy irid(ial)gyeed hogy erdő közelében laksz és mehet a határba hegyre völgyre-laktam énis erdő mellett de akkor még bringa nem csak túr(a) volt...

Elküldve: 2024.05.01. 19:00 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@fpeter: enduro downhill szakágban már szinte a pedál tekerés sem fontos lassan már szinte a bringa sem:bár Márta ennek is volt a koronázatlan király/nője

Elküldve: 2024.05.01. 18:04 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 723

@rcs2003: Igen, most óvatos vagyok, fontos, hogy épségben haza érjek. A 20%-nál nagyobb lejtőn szinte állóra fékezni azért nem jó, mert nehezebben kontrolálom a szinte álló kerékpárt. A fékjeim teszik a dolgukat, csak az én "érzéseimmel" van baj, hogy nem elég, még több fékerő kell :-)

Elküldve: 2024.05.01. 17:15 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 999

Ja ezt kifelejtettem: "Ez a fékjeimnek sem tesz jót." A fékjeidnek pont hogy ez tesz kevesebb "rosszat". A rossz itt azért idézőjeles mert minden fékkarhúzás egy kis "rossz" a fékednek. Dehát ez a dolga, nem? Kopjon csak. Ne vergődj vele. Kopó alkatrész, időnként úgyis cseréni kell.

Elküldve: 2024.05.01. 17:12 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 999

Az sosem baj ha óvatos vagy. Legalább első kézből tudod mi múlhat egy könnyelmű pillanaton. Ha nem versenyzel úgyis tökmindegy. Nem múlik ezen semmi.

Elküldve: 2024.05.01. 15:10 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 723

Fantasztikus volt mai szeles időben el és haza tekerni az erdőig. Némely sík szakaszon a 14-17km/h tartása is erős kihívás volt. Az erdőben már jobb volt a helyzet, ott nem ért a szél, de az utak tele voltak letört gallyakkal és néhány kidőlt fa és ág nehezíttette a haladást. (el sem hiszem, ma nem kaptam defektet :-)))

Negatívum, hogy a lejtökön még mindig félek, a 20%-nál nagyobb eredi lejtökön, szinte állóra fékezem a bringát. Ez a fékjeimnek sem tesz jót. Nem tudom, még mennyi idő kell, hogy tavalyi esés hatása elmúljon. Egyébként nagyon jóléreztem ma magamat a majdnem négy óra időtartamú tekerés alatt, sok emelkedő volt benne.

Elküldve: 2024.05.01. 08:20 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 999

@Makky: a sport szépsége ott veszik el ahol megjelenik a pénz. A versengés önmagában nem káros az ember természetes igénye és motivációja. A civilizációnk fejlődésének egyik legfontosabb, elengedhetetlen hajtóereje. A másik ilyen hajtóerő a lustaság de az már nem ide tartozik :)

Elküldve: 2024.05.01. 06:20 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 832

@rcs2003: Sajnos ez az emberi természetből fakad. A "jogosulatlan előny" megszerzése a győzelem érdekében. Ha pedig még pénz is van benne, akkor még nagyobb a motiváció a csalásra sajnos. De ez száz évvel ezelőtt se volt másképp, csak a módszerek változtak. Könnyű ilyen távlatból nosztalgiával visszatekinteni a 100 évvel ezelőtti Tourra, de azt ne feledd, hogy akkor a szakaszok 2x ilyen hosszúak voltak. Az utak 10x rosszabbak, és még váltó se volt a bringákon! A szakaszok hajnaltól éjszakába nyúltak. A dopping pedig az volt, hogy valaki vonattal/kocsival tette meg a táv egy részét! Vagy volt az alkohol, utána meg a gyógyszerek/kábítószerek és mindezek keveréke! Emiatt még haláleset is volt! Simán túladagolás! A sport szépsége ott veszik el, amint elkezdik mérni és összehasonlítani máséval az elért eredményt!

Elküldve: 2024.04.30. 19:43 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 999

Hát igen ez is olyasmi mint a született maratonfutó kenyai élsportolók vs az "egyszeri" fehér sportolók, bár az utóbbi időben náluk is kezd kiborulni valamiféle dopping-bili. Azért borzasztó hogy hova süllyedt az élsport egy emberöltő alatt, akármilyen sportágat érdemes megnézni. Száz éve a Tour De France-on még megálltak borozgatni a versenyzők! Volt aki be is aludt mert lepihent. Ehhez képest a mai cirkusz a száz kisérőautóval meg az ostoba "szurkolók" csordaszerű hömpölygésével sokkal nevetségesebb számomra, pont a lényeg veszik el a sport szépségéből.

Elküldve: 2024.04.30. 18:23 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 408

Hosszútávú (60 km, 2000 m feletti szint) maratonokhoz min. havi 40 óra edzés kell. És ez csak arra elég, hogy szintidőn belül beess a mezőny végén. Ha belegondolsz, 2000 méter szint annyi, mintha 66x mennél fel egy tízemeletes épületre. És igen, vannak, akik ezt nulla edzéssel meg tudják csinálni. Ezért nem értem, miért beszél mindenki a doppingról. A genetikai dopping sokkal többet nyom latba.

Mondjuk engem a versenysport nem érdekel. Országúti unalmas, monti fizetőssé vált. Inkább csinálok helyettük egy edzést, minthogy tv-ben nézzem. Maratonokra ettől függetlenül jó járni. Már maga a táj lenyűgöző. Csak ne lenne 20 fok felett a hőmérséklet... Az én testem 10-20 fokra van beállítva. És mikor indítják el a maratonokat nyáron? 10-11 órakor! Tavaly volt olyan verseny, ahol 40 fokban indultunk el.

Az enduro/downhill szakág sokkal chillebb. Ott főleg a szórakozáson van a hangsúly, nem az időeredményen. Pláne, ha van lift/felvonó a pályák környéken. :-)

Elküldve: 2024.04.30. 17:43 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 85

@Makky: Biztos, hogy fejleszthető, ez nem kétséges, de ettől még a genetika is fontos. Nem mindegy, hogy mihez és mikor szokott az ember szervezete, keringési rendszere, tüdeje, stb. Nem hiszem, hogy vki 40+ évesen elkezd tekerni és jobb tud lenni, egy 10+ korától kezdve tekerővel szemben. Menőknél meg pl. a szénhidrát hasznosításban van nagy különbség és az is egyértelmű genetika, mint pl. Evenepoel, akinek sajátos a bőre, amiből előnye származik, állítólag.

Elküldve: 2024.04.30. 16:54 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@rcs2003: mostani árakat nem tudom polarprotraineres edzőm volt rendes fizikai valaki többször mentünk közösen erdőben országúton egyaránt 2010es árakat tudok akkor lehetett kedvezmény fradi berkeken belül?!? 8ezer forint/hó-maiakat sajnos nincs benne részem nem tudom

Elküldve: 2024.04.30. 16:24 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 999

@Makky: Üvegházban vezetek targoncát meg ilyesmi :) Biztos eltűnt már az a kevés fittségem is amit volt, tekintve hogy tavaly szeptember óta nem tekertem sport céllal egy centit se. Hát, ez van. Gondoltam korábban edzőre, de egyrészt nem tudnám megfizetni, másrészt be sem tudnék tartani egy szigorú programot mert általában a mindennapokban lépten-nyomon közbejön valami egyéb prioritás. Pl. az hogy néha nem lehet tudni mikor ér véget a műszak, gyerekekkel is lenni kell ha valamelyikünknek egyéb dolga van, szóval kb alkalomszerű, nem mindig kalkulálható a bármire fordítható egyéni szabadidő. Emellett kocka vagyok és zenélek is 25 éve.

Elküldve: 2024.04.30. 16:22 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@Makky: plázában dolgozom heti egyszer és akkor fél6tól tízig(bolt/üzlet)nyitásig nem igazán megy semmi légkondi órák után már harapni a levegő és szabadulnál...!!!!nemtudom tíz után mivan Hála a Szentséges JóIstennek és szűzMáriának hogy nem dolgozom ott-beterelt akolban különböző sipítozó zenei hatások között.na szerintem ez embertelenség....tehát vágom mi az a pára tartalom amit idéztek plusz meleg....

Elküldve: 2024.04.30. 16:18 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@Cadre Allage: amúgy lehet itt hülyének fognak páran tartani de amikor kezdtem királygáboros melegítőre vettem fel "kinai (anyagában)"nyúlós"farmernadrágot ez ősz és tél eleje lehetett akkor kegyetlen jól ment olyan szettben a tekerés+hegymenet

Elküldve: 2024.04.30. 16:16 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 832

@rcs2003: Ez így nem tűnik kevésnek. De gondolom azért volt is fejlődés, nem? De, ha abbahagyod, akkor azért ez a 3-4 év 3-6 hónap kihagyás után nagyrészt eltűnik azért. Szóval, ha ez már két éve volt, akkor azért ne nagyon csodálkozz, hogy most nem megy úgy. Tavasztól őszig 30-34 fok 80-90% pára!? WTF? Napi 8 órában? Ha nem titok, mit dolgozol? Ez kb. a horror kategória a szervezetnek! Szerintem ezek után ne nagyon csodálkozz, hogy nem megy a bringa. Én bringán jól viselem a meleget. Szinte nem is izzadok, még versenyen is csak alig. De, ha egész nap ilyen körülmények között kéne dolgoznom tuti nem tudnék még a bringára gondolni sem, maximum egy hideg sörre... :)

Elküldve: 2024.04.30. 16:11 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@rcs2003: túl vagy hajszolva/edzve "harcostárs":) én az írással vagyok így van amikor párnapot kihagyok és sokkal jobban megy az "anyag" nem eröltetett szép rímmelő sorokba szedett szavak pedig még a munkatársam sem(sajnos)Sorok Sári

Elküldve: 2024.04.30. 16:01 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 999

@Makky: Először a munkába jártam bringával több éven át (hazafelé rendszerint megnyújtottam, tempón- felső küszöbön mentem, aszfalton-terepen egyaránt), csak ezzel évi 5000+ km-t összeszedtem. Erre jött rá a szabadidős bringázás haverommal. Mentem lassú hosszúkat, mentem intervalokat, mentem 2 órás tempókat, minden másnap tekertem, télen-nyáron, legalább másfél órákat, 3-4 éven át, néha persze ki kellett hagyni ilyen-olyan okokból, de alapvetően nyomtam amikor csak lehetett. A családi karácsonyi ebédről felállva is elmentem tekerni. Télen ha szar volt az idő, a görgőn Z4 intervalokat csináltam. A családi nyaralásra is elvittem a bringát, amikor a gyerekek aludtak délután, én minden délután elmentem tekerni arra az 1-2 órára. Amikor anyósékat látogattuk meg, én többnyire bringával mentem, az asszony a gyerekekkel autóval (60km). Távolabbi rokonokhoz 100km-re szintén párszor megjátszottam ezt, bár őket általában télen látogattuk szóval azt ritkábban tekertem meg. :D Nem tudom mit kellett volna még ehhez hozzátenni. Két éve váltottam melóhelyet, ahol tavasztól kezdve őszig bent 30-34 fok van és nem ritkán 80-90% pára. Lehet hogy ez készített ki, pedig alapvetően bírtam egész életemben a forróságot. Két éve még nem okozott gondot 40 fokban sem elmenni 2.5-3 órára egy karikára. Ma már örülök ha délután hazaérve a hűvös szobába végre le tudok ülni egy kicsit :D

Elküldve: 2024.04.30. 15:45 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@Cadre Allage: https://motopartsshop.hu/?oldal=1&cikk=1482

a lapaj aljan két gét kép;)

Elküldve: 2024.04.30. 14:55 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 832

@rcs2003: Valószínűleg nem jól csináltad! Nyilván számít a genetika, meg a gyerekkor, de állóképességi sport lévén nagyon jól fejleszthető MINDENKINEK, csak bele kell rakni SOK munkát és RENDSZERESSÉGET! Máshoz hasonlítani nincs sok értelme, meg azon keseregni, hogy XY tized annyi befektetett munkával is jobban megy. Ha ettől elvonatkoztatsz, akkor viszont jelentős fejlődést lehet elérni (magadhoz képest)! Ehhez csak az kell, hogy kb. MINIMUM heti 6 órát (egyén függő ez is) tekerj RENDSZERESEN a megfelelő intenzitáson, tervszerűen felépített módon. Télen is! Pár hétnél több kihagyás nem fér bele. (Persze 10+ éves sport múlttal már igen.) Az, hogy nyáron tekersz, télen nem, attól SEMMI fejlődést nem lehet várni hosszú távon. Tavasszal ott kezdheted, ahol előző évben is tartottál. Pont arra a szintre fogsz visszaesni. Sőt az öregedés miatt még rosszabra! :)

Elküldve: 2024.04.30. 14:51 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@azaki71: 14:14kor kék Bmw!bringával a felsőváz nyilformájúan megtörve karikában a jel a felsőcsövön kék csikos utcai polóban a tulaj jócskán 45felett(mivel fullősz haj) Ecseri úton templom felé tekerve Ő

Elküldve: 2024.04.30. 14:42 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@azaki71: fordított"sebtapasz elvet"kéne kitalálni az ust-s rendszerekbe belülről felszívódik kitömődik a kötés(tehát nem hurka belső vagy folyékony szmötyi hanem tapasz szerű valóságos felületet képezni(bár lehet most a szmötyi elvét írtam le...)

Elküldve: 2024.04.29. 20:38 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 999

Ja. Genetika + sport-előélet + kor. Én is hiába próbálkoztam évekig, ugyanolyan gyenge maradtam. Akkora ftp-t és erő-állóképességet sikerült csak összeraknom évek munkájával amit csomóan nulla edzéssel rögtön leraknak elsőre, sőt túl is szárnyalnak. Hiába, 30+ év sportmentes életet nem lehet behozni ha az ember belegebed akkor sem, reménytelen. Tavaly már egy két órás versenyen sem tudtam végigmenni mert a testem azt mondta hogy "hagyjuk a picsába, inkább azonnal begörcsölök úgy hogy kb bicegni se tudj". Hiába volt bőven erőm és tartalékom a táv teljesítéséhez. Szégyen

Elküldve: 2024.04.29. 16:36 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 408

@azaki71: Vannak tehetséges kerékpárosok. Mi nem vagyok ahhoz. :d

Elküldve: 2024.04.29. 13:20 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 723

@fpeter: Én sem értem, hogy a 49 éves barátom, hogy ment 20km/ h feletti átlagot a Zselic maraton távján. Napi 10 , 12 órákat dolgozik van családja, több gyerekkel és nem teker többet mint én. Szóval kell a jó genetika.

Elküldve: 2024.04.29. 13:16 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 723

@opp: A tüskék meg vannak, fantasztikus munkát végeztek ???? De autóval is kaptam 2 defektet, úgy látszik, hogy a sors azt akarja, hogy maradjak otthon.

Elküldve: 2024.04.29. 12:28 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 408

@azaki71: Az a helyzet, hogy ez szerintem nem korfüggő. Tudnám hogy működik azoknak a testük, akik 24 feletti átlagot mennek.

Elküldve: 2024.04.29. 09:16 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 246

@azaki71: keresd meg a tüskét a külsőben :D Komolyra fordítva, az elég durva! Idén bő 1400km-t mentem belsős rendszerrel, semmi defektgátló. És bőven fele erdő. Tegnap is tisztességes mennyiségű dagonyával, sok szedres szakasszal. 0 defekt. Lehet szerencse, a te szitudban balszerencse, de az 5 defekt ennyi idő alatt elég extrém ha nem akácosban tekersz...

Elküldve: 2024.04.28. 21:15 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 723

@fpeter: Ne aggódj! Minden csak viszonyitás kérdése :-)) 50 felett még izgalmasabb.

Elküldve: 2024.04.28. 19:53 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 408

Kezdem azt hinni, hogy 30 felett már öreg vagyok ezekhez a 2000 méter szint feletti maratonokhoz. ^^

Elküldve: 2024.04.28. 19:17 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 723

Meg van az ide 5 defektem is! Ez rekord! :-)) Soha nem szokott több lenni 1 - 2 defektnél több / év. És most még csak negyed év telt el.

A kondícióm meg hagyjuk, érzésre még januárban is jobb volt :-))

Elküldve: 2024.04.28. 18:26 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@azaki71: elcsöndesedett a fórum csak a "kocák"csörgetik a láncot kinézek"elhasalok"elöttem elterül a várrom-szöveget nyűttem fejemet vakartam merre vagy mondd ó kedves párom-annyi minden szmötyi tej a bensőmben-alattam csak a lom lap alatt lapulok s fejezetet olvasva felbukok....monitoring monitoring "kikristályosodott" lcd-t bambulok/m olvasd a fejemre itt hagytál a szegletben s gól se termett arra hiába várok.várom várrom újra alattam .szitok és átok(a késő késtokban a kézcsók)eső mondja:elállok

Elküldve: 2024.04.27. 19:45 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@azaki71: 13:36 perckor Pilisvörösváron "army de terré" szerű zöld fehér mezben két fiatal outi bringás(a művészház felé kanyarodva a lámpánál) 14:44kor Hűvösvölgyi villamos végállomásnál egy piros mezben outis hátizsákos arc-(hidegkúti út felé tartva) 15:05kor már Pesten a vásárcsarnoknál egy rose bikeos"talán"lány formás altesttel csak hátul-oldalról láttam fekete fehér összkép szintén

számtalan dh-s arc hüvösvölgyben pár "profit" is láttam meg pár sárgamezes(önjelölt bajnok) arcot

Elküldve: 2024.04.27. 19:38 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@azaki71: na ma van a Barbie baba emléknapja évfordulója:első baba fekete fehér ruában jelent meg a piacon két perce stilszerűen egy szőke lány fekete nadrágban talán fixi vagy alap országúti 19:32perckor tehát tudattal vagy tudattalanul dívik a barbie baba stílus;) bringások közt is

Elküldve: 2024.04.26. 19:46 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@Cadre Allage: be is vallom éha a mise/istentisztelet helyett ezt figyelem.. mea maxima culpa

Elküldve: 2024.04.26. 19:45 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@azaki71: azt észrevettétek már hogy általában Istentiszteletek alkalmával Tehát szerdán és szombat /vasárnap környékén jönnek a jó használt gépek bolhára:legalábbis én ehhez tudom kötni az emberek ekkor válnak meg a "lelki szemeteiktől"

Elküldve: 2024.04.25. 14:57 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 408

Olajcsere után egész jól műküdik ez a Recon teló. Télen kapott a nyakába sarat. Plusz a hideg miatt néha úgy érződött, hogy egy darab fa többet csillapítana nála.

Elküldve: 2024.04.24. 20:40 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@Cadre Allage: alap northwave muanyag talpu spds cipom ma sztem végérvényesen megrepedt a sok esos nap kovetkezménye anno 2-3 éve 30ezer volt az ára full fekete 3 tépőzár ma hol lehet alap bringáscipot ennyiért kapni?!? 2-vagy 3 év mindennapos szó szerinti nyúzés úzés után tikkadt ki(de csak az erősebb lábam miatt csak a bal fél)

Elküldve: 2024.04.24. 20:23 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@Cadre Allage: sose azalapján vettem hogy mit mondanak neten hanem a "kis bringás boltokból"mi volt kaphato bringák bigbike-bol(zuglo) kiegészítok bringavilág bank/vadász utca(már nincs meg sajnos)

Elküldve: 2024.04.24. 20:20 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 661

@Krupcheck: régen amikor aktiv voltam a bikemagon találtam a forumon edzotársakat mcgaywer sebokrichi meg volt egy kellysklubos kis forum azon a beditestvérekkel avussal tigrissel tekertük regeteget budai hg pilis és börzsöy az az oldal ismegszünt...ja és KMax Misi

Elküldve: 2024.04.24. 15:24 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 408

@Krupcheck: Elképesztően sok szemét alkatrész/kiegészítő van a piacon. Igenis szükség van egy véleményező oldalra, bár én főleg külföldi forrásokat használok. A kerékpármagazinok által készített cikkek segíthetnek, de ugye ezekért reklámdíjat kaptak, így az objektivitásuk megkérdőjelezhető.

Itt gyakran hónapig tart egy termék hozzáadása, szóval inkább működik közösségként az oldal, mintsem véleményezőként. Már ha az a két tucat aktív ember közössöngnek számít ^^

Én speciel unatkozom munkahelyen (9 óra fix munkaidős irodai állás már ezer éve elavult... nem tudom miért ragaszkodnak még hozzá a cégek), és ezért fel-fel tudok nézni.

Elküldve: 2024.04.24. 11:19 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1019

@Krupcheck: npi=népi

Elküldve: 2024.04.24. 11:18 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1019

@bl4ckv0id: a véleményekkel az a gond szerintem a "mai világban", hogy egyrészt alkatrészenként már nagyon kevesen építenek, másrészt évente jönnek ki új szettek, meg új bringák is, és már rég nem az van, hogy "megveszem, amiről jót írtak", hanem megveszem, ami a boltban/webshopon van és megfelel az elvárásaimnak (ha vannak egyáltalán).

Egy árukereső vagy hasonló, ahol az épp kapható dolgokról bedobálja a véleményét ha van, sokkal dinamikusabban le tudja ezt követni. És még ott is hányszor látni - pl. tv-t vettem volna életemben először -, hogy egyszerűen nincs releváns vélemény, mert hát hogy a fenébe lenne hosszú távú tapasztalat valamiről, ami nagyon maximum 2 évig van a piacon, szóval ami ennél régebbi, azt meg se tudom már venni.

Átalakultak a fogyasztói szokások is, meg a közösségi médiahasználat is.

A npi internet, majd még jó pár évvel később is, a közösségi média hajnalán a TestBike egy hiánypótló termék volt és nagyon jól látta meg Hefi, hogy mire van szükség, mostanra viszont teljesen mások az igények, amit már nem is biztos hogy le kell követni, mert van, ami ki tudja ezt szolgálni.

Az őskövületeknek meg még mindig adott a TestBike felülete ( ;

Elküldve: 2024.04.24. 11:10 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 246

@bl4ckv0id: ezzel a Testbike-al kell gazdálkodni. A kerekparozas amugy is egy aktiv sport nem a monitor mogott kell művelni. A fórum eldöcög, tesztek is íródnak néha, képeket szerintem nézi akit érdekel, de kár azon sirni, hogy 15 éve mekkora élet és milyen jó közösség volt itt mert sok minden változott. Több teszt jó lenne, mert az nagyon jó funkció volt, de sok user kell hozzá megfelelő szakértelemmel és affinitással.

Elküldve: 2024.04.24. 10:03 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 408

@opp: Az everstinget kipróbálnám egyszer... Egy felvonós bikeparkban lefelé, downhill bicóval. :p

Elküldve: 2024.04.24. 09:59 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 246

@Makky: a te hozzászólásod nem releváns az Everestingeddel... :D De a 3. Nap azért komolyabb teljesítményt kér, abban mindenki egyet érthet.

Elküldve: 2024.04.24. 09:40 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 408

@Makky: Sok egy olyan országban, ahol nincsenek hegyek. :-)

Elküldve: 2024.04.24. 09:12 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 289

@opp: Sajnos kevés már a biciklis "kocka" mint mi. Van pár de azok más fórumon írnak (például a prohardver fórumja). Kár az oldalért, mert egy tíz éve még pörgött az oldal, manapság meg alig vagyunk páran. Szeretem feltolni a fotókat ide, bár szerintem nem sokan nézhetik meg, mert kevés a látogató.

Az is igaz, hogy az oldalt is lehetne fejleszteni, meg bővíteni az alkatrészek listáját, hogy legyenek újabb vélemények, de gondolom az is elmarad manapság.

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!