Társalgó.........2024

351-400 (533 hozzászólás)

Elküldve: 2024.02.12. 06:34 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 797

@fpeter: A Strava azt mutatja, amit az órádtól kap. Ha nincs bekapcsolva a "magassági korrekció", amikor térkép alapján "számol" valamit, mint ahogy teszik a különböző útvonaltervező programok is. Ezeknek a legnagyobb kihívás főleg magashegységekben (Alpok) van, ahol sok a szerpentin és az alagút is. Ott simán tévednek 30%-ot. Ezt most országútra értem. Terepen nyilván itthon is lehet nagy tévedés, főleg ha XCO jellegű útvonalat nézel, ahol nagyon kis távolságon belül sok a föl-le, amihez nem elég a térkép felbontása, még ha a GPS jel méterre pontos is. :) @rcs2003: A "lakossági" magasságmérés pedig nyilván nem cm pontos, de bőven elég pontos erre a célra. De persze csak a barometrikusra értem ezt! A sima GPS nem elég stabil hozzá. A jobb órák mind barometrikussal mérik és azt korrigálják GPS alapján, mert a barometrikus időjárás függő ugye (légnyomás/hőmérséklet). Nekem simán 1-3% körüli pontossággal szokott mérni az órám, ami azért elég jó!

Elküldve: 2024.02.11. 22:10 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 921

A "lakossági" magasságmérés sosem lesz elég pontos. Túl sok, egymáshoz képest is változó értékből kell számolni, interpolálni, pillanatnyi gps jelvesztésekkel megbirkózni, gyakorlatilag egy lottó az egész onnan kezdve hogy elkezded mérni. Ráadásul az összes platform ahova fel lehet tölteni a nyomvonalakat, szinte mind más algoritmussal, más matematikai súlyozással kalkulálja a magasságot, nem ritkán egy fix adatbázisból dolgoznak burkolt utak esetén, stb.

Elküldve: 2024.02.11. 21:13 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 347

@opp: Az elmúlt hetek után arra jutottam, hogy a strava akár 1/3-dal is több szintet mutat, mint ami a valóságos. ^^

Elküldve: 2024.02.11. 10:25 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@azaki71: Nálam szerencsére jól gyarapodnak a kilométerek annak ellenére hogy január közepén az ónos eső miatt egy embereset zakóztam a kerékpárúton (az eddigi baleseteim 80-90%-a ezeken történt) és úgy megrándítottam a jobboldalamat hogy még most is fáj tekerés után, pedig bordám nem tört el. Tegnap megvolt az első 70-es táv 24,55-ös átlaggal, pedig az átlagosnál többször is feltartottak. Látszik hogy sokan számítottak a mai esőre, mert sok volt a kiránduló. Az átlagomban azért az segített, hogy az egyik bicikliutat teljesen elkerülve egy lámpát is megspóroltam. Bízom benne hogy a következő hétvégén is hasonlóan jó idő lesz, mint tegnap a szelet leszámítva.

Elküldve: 2024.02.10. 21:44 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 221

@Cadre Allage: végre mentem idén egy rendeset. 21-es átlag, 711m mászás, 42km felettkicsivel, kevés sár, több gravel és zömében erdészeti út. Innen indulok idén.

Elküldve: 2024.02.10. 20:57 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 470

@azaki71: bora mezben az oktogonnál alu bianchizöld bringával egy sportos arc-Budán teli a bringaút fiatalokkal akik dh-ztak sokan voltak ma bringázni jó idő volt!:) Hál'Istennek

Elküldve: 2024.02.06. 19:25 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 470

@Cadre Allage: ki merre tekereg ez idő idilli lehet-gyémántszikra a bringa alatt görgő se kell otthon csillog a padazat-tekerhetsz szélben tekerhetsz hóban-lelkünk csillapodik s beépül az Ón-ba!

Elküldve: 2024.02.06. 14:35 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 470

@Makky: ki mennyit tervez mostanság?_!?Te megnyerted a mátra challenget szóval csönd;)

Elküldve: 2024.02.06. 10:47 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 797

@Cadre Allage: Milyen cuccot/gombát eszel? :))) Bár én ezt cuccok nélkül is elő tudom idézni: nem kell hozzá más, csak NAGYON sokat menni és ahhoz mérten relatív keveset enni menet közben. :) Hasonló a hatása! :)

Elküldve: 2024.02.05. 20:34 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 470

@Cadre Allage: saját magamat latom(jönni)szembe így áll össze a világ rendje;)!

Elküldve: 2024.02.05. 17:34 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 470

@azaki71: most két perce 17:30kor zöld fekete thermo felsoben fitt tempoban outis vagy vmi más elhuzott elöttünk egy arc kitünően használva a hátsólámpáját;)

Elküldve: 2024.02.05. 16:42 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 71

@rcs2003: közép vagy hosszú távon kell indulni :-D Volt felrakva a fészen a Garda tónál rendezésre kerülő versenyről link. kb. 200eFt lenne az eseményen való részvétel költsége.

Elküldve: 2024.02.05. 15:38 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 470

@azaki71: Hozzánk közel piros fekete bringás cuccban fejvédővel táskával "normális" tempóban outival-valaki:hajrá!;)

Elküldve: 2024.02.05. 15:02 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 921

@VTitusz: csak akkor indulnék versenyen már ha úgy érezném hogy egyáltalán végig tudom tekerni. Az is hozzátett az abbahagyáshoz hogy egyre drágább mulatság ezekre eljutni azért a másfél-két óráért amit a pályán töltünk...

Elküldve: 2024.02.05. 14:26 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 71

@Cadre Allage: Azt gondolom csak érzékeled, hogy kb. tized annyi indulóval. Az a különbség, hogy 2010ben már jelezték hogy csökken a nevezők száma, mára már nem téma M.on a monti. Szép lassan kimúlik. Manapság ha van összesen 250 nevező az már kiugró. Persze érthető, a montizás is macerás, manapság. Már, mint terepen.

Elküldve: 2024.02.05. 13:35 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 470

@VTitusz: 2010óta megy ez a siránkozás hogy nem lesz monti verseny-azóta még mindig van(Hál'Istennek)

Elküldve: 2024.02.05. 13:16 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 71

@rcs2003: Ige. Értem amit írsz és meg is értelek. Ez van. Azt hiszem én már ezen túlléptem. Önmagam miatt akarok már jobb lenni. Persze ha elrajtol az ember, akkor azért csak beindul a verseny ösztön. Illetve manapság már csak a cél orientáltak indulnak a mtb maraton versenyeken, akik "csak" kedvtelésből (tehát nem tervszerűen készülnek fel) tekernek már nem. Egyébként szerintem használd ki a lehetőségeket, indulj versenyeken, amig még vannak (és persze fiatalabbak sem leszünk). Pár év és már nem lesznek monti versenyek Magyarországon.

Elküldve: 2024.02.05. 12:20 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 921

@VTitusz: user adatlap... van egyébként aki egyszerűen genetikailag olyan felépítésű hogy alapból kurvajó állóképessége-ereje van bringázáshoz. Már 5 éve bicajoztam komolyabban, tudatosan (napi szinten) mikor elmentem cimborámmal egy maratonra, aki sose bringázik, nem sportol és cigizik, viszont nehéznek mondható fizikai munkát végzett akkoriban és nem mellesleg 10 évvel fiatalabb nálam. Alig egy perccel mögöttem ért be. A következő években volt olyan is hogy rám vert több percet más maratonokon. Hiába edzettem, hiába tapostam éveken át, ő szó szerint egy kurva percet sem tölt biciklin az egész folyamán, mégis jobbnak bizonyul. Többször is rám vert hosszú perceket. Neki ez az erő alapból adott, az alap testfelépítésén is látszik hogy ég és föld vagyunk. Viszont másfél-két óránál többet nem tud bicajon nagyobb erőt kifejteni mert elfogy, fáj a lába, nyilván hiszen soha sem teker. Én még olyankor bírnám jóval tovább. Nyáron a Balcsin tekeregtünk a közös családi nyaraláson és oda is vissza is vezettem 28-30-as tempóval montival, ő mögöttem jött szélárnyékban. Szóval kurva érdekes hogy versenyen állandóan jobb volt nálam, de közepesen erős tempóban hosszabb távon meg én voltam jobb amíg tekertem rendszeresen. :) Többek között ezért is untam meg a tekerést, ha kiteszem a lelkem és szinte minden napom szabadidejéből áldozom több órát éveken át a bringázásra hogy jó kis versenyekre járhassunk, aztán csak azt látom hogy kb mindenki erősebb nálam aki alig vagy egyáltalán nem is teker, az finoman szólva is kiábrándító. Egy másik ismerős srác egy nyár alatt a nulláról úgy "felbringázta" magát hogy kb 10 percig nem tudnám vele tartani a tempót. Valahol azért ez kurvára kiábrándító. Mert nekem a bringázással célom volt, nem csak az hogy kikapcsolódjak meg levegőn legyek, mert nekem ezek mind megvannak enélkül is, hanem az hogy maratonokon tudjak elfogadhatóan teljesíteni. Na ez odáig ment hogy már egy rövidtávot sem tudtam letekerni izomgörcs nélkül tavaly. Mióta nem tekerek, azóta nem áll görcsbe a lábam. Na meg felrántottam 5-6kg zsírt. Viszont így meg jobban tetszem a feleségemnek. Fene se érti ezt az egészet, na mindegy :D

Elküldve: 2024.02.05. 11:19 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 71

@rcs2003: Igen. Feltételeztem tudod, hogy neki van, ezért írod. Ha nincs neki, akkor azért elég figyelemre méltó teljesítmény, szerintem.

Elküldve: 2024.02.05. 08:12 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 921

@VTitusz: ezt miért tőlem kérdezed?

Elküldve: 2024.02.05. 07:42 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 71

@rcs2003: van hozzá sok éves bringás múlt?

Elküldve: 2024.02.04. 22:54 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 470

@azaki71: de jó végre!!!(ha mások is így fognak gondolkozni akkor még a valós először személyes ismerkedés korába is visszalepunk:Hal' Isten!)

Elküldve: 2024.02.04. 20:44 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 921

@VTitusz: szerintem egyáltalán nem meglepő ha sokéves bringás múlt is van hozzá.

Elküldve: 2024.02.04. 19:50 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 71

@rcs2003: Igazad van. De azért csak meglepődök, hogy van akinek elég 2000km edzés, mtb maraton hosszú távra. (Mentem már néhány rövid távot, abból indulok ki.)

Elküldve: 2024.02.04. 19:38 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 713

Remek hétvége volt! Szombaton Gravel, vasárnap MTB tekerés. Fáj mindenem, de fejben annyira motivált voltam, hogy jobban nyomtam, mint nyáron :-)

Adatok már nincsnek, tartom magamat januári fogadalmamhoz, hogy idén semmit nem mérek. Tekerek, ahogy a lábam visz :-)

Elküldve: 2024.02.04. 13:50 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 470

@azaki71: Gyáli felüljáró két bringás outival jó tempóban a hatsonak zöld felso ehhez a sporthoz jó testalkata volt Bihari úton egy elszánt jó tempóban haladó futo

Elküldve: 2024.02.03. 17:45 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 921

Semmi értelme más megtett km-e alapján mérni az edzettséget. El lehet kóricálni tök nulla haszonnal is 2000km-t meg fel is lehet magad baszni olyan magas erőnléti szintre mint még soha, nagyon nem mindegy mivel töltöd ki azt a 2000-et :)

Elküldve: 2024.02.03. 15:37 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 71

@fpeter: irigyellek. én 2000km-mel nem vagyok még a fasorban sem.

Elküldve: 2024.02.03. 14:55 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 713

Végre, a mai napos időben elegendő volt a könnyebb ruházat.

Elküldve: 2024.02.03. 14:25 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 347

@azaki71: tapasztalataim szerint kell a 2000 km edzés , hogy ne haljon meg az ember hosszutavu maratonon. Meg latjuk idén mire lesz elég. ????

Elküldve: 2024.02.03. 12:59 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 470

@azaki71: Hűvösvölgyi úton ezüst bmc bringával fekete zöld szerkoban-masodik piros/fekete wilierrel klasszikus zöld termo mez nyakmelegitovel korábban oktogonnal feketefeher karbon bringa outi a város fele Árpád hídon trek szerko trek karbon outi És megemlitesre melto egy utcai ruhában lany giant alut tekert batortalanul és egy agresszívabb tekerő türelmetlen figura ok az oktogon környékén a nyugati felé menő oldalon

Elküldve: 2024.02.02. 10:01 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 255

@azaki71: Kondizni januárban tértem vissza, decemberben csúnyán meghúztam az alsó hát/derék izmot. Gyógyszeres kezeléssel helyrejött, utána tartottam két hét pihenőt. A kondícióm elég jól visszajött egy hónap alatt, biciklizni folyamatosan voltam. Most is szárazak az utak, így lehet csapatni. Ma is és, jövő hét közepéig jó időt mondanak.

Elküldve: 2024.02.01. 21:35 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 713

Mindenkinek egyéni, hogy mennyi idő kell, hogy megint legyen egy elfogadható kondíciója. Nálam, jelenleg ez olyan 1000km / szint 8-10ezer után szokott megjönni. Az meg totál időjárás függő, hogy ezt már Áprilisra, vagy csak Júniusra tudom felépíteni, mert ha az esők miatt van benne két hét szünet, akkor lehet elöröl kezdeni.

Se versenyző, se fanatikus nem vagyok, hogy edzés szerűen kerékpározzam, nálam a kikapcsolódásról és az élményről szól, ahhoz meg jó idő kell :-)

Elküldve: 2024.02.01. 19:14 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 921

Nekem sose volt olyan szintű fittségem amiből látványosan tudtam volna veszteni 1-2 hét alatt. Így viszont a 6 hónap kihagyással szinte tényleg a nullán vagyok. Dec 30-án voltam ugyan egyet tekerni de azt nem számítom "tekerésnek" mert kb vicc kategória volt.

Elküldve: 2024.02.01. 16:53 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 347

@rcs2003: Nyár óta?! Két hét elég hozzá. Kondizást/futást se szeretem abbahagyni, mert hónapok kellenek, mire belejön az ember.

Elküldve: 2024.02.01. 15:13 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 921

Lassan vissza kellene ízeledni a bringázásba, csak lenne már 20 fok délutánonként :D A mai hazaúton is abban a 3 percben már kifáradtak a lábaim. Durva hogy visszaestem ilyen tök nyomorult szintre nyár óta.

Elküldve: 2024.02.01. 14:38 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 470

@rcs2003: akkor egyet értünk!:)

Elküldve: 2024.01.31. 22:10 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 921

@Cadre Allage: kinek mi a veszélyesebb, de az biztos hogy településen belül nem érdemes bringaúton edzeni vagy egyáltalán csak tempósan hajtani.

Elküldve: 2024.01.31. 20:01 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 470

@rcs2003: számos helyen magyarországon egybe van "ömlesztve" a bringaút és a gyalogjárda-tehát ezért veszélyesebb szerintem is mint kint a "szabad'úton -forgalomban

Elküldve: 2024.01.31. 17:57 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Lesz még tavasz minek siettetni,:-) gondoltam írok ide én is valamit ha már nem bringázok..

Elküldve: 2024.01.31. 17:37 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 921

Én az elmúlt hónapban szabadidőmben Hope Countyban és Kyratban jártam javarészt sportolás, vagy egyéb értelmes időtöltés helyett. (Far Cry 4 & 5) :D

Elküldve: 2024.01.31. 17:23 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Bringázni nekem mostanában nekem sincs nagy kedvem, íjászkodni viszont már ma is jó időm volt, ki és bepakolással együtt két órát voltam kint elég is volt. Jól sikerült, persze a kert még sáros, de néztem az utca is csupa sár, lakásban tárolt bringák miatt, nekem ez is számít. Összegezve én a február hónapot még engedem..

Elküldve: 2024.01.31. 15:49 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 921

Én sokkal szívesebben tekerek bringautakon. Utálom az autókat. Egyetlen nehézség a bringautakon az ha lépésben haladó öregeket kell kerülgetni, sokszor nem is merek szólni mert csomószor megijednek és elkezdenek hátratekintgetni, attől meg bekacsáznak balra. Egész egyszerűen nem értem miért csinálják. Hiszen csak simán az út jobb oldalán kéne közlekedni.

Elküldve: 2024.01.31. 15:03 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 470

@azaki71: két észrevételem van a normális kerékpáros talán jobban szeret tekerni nem bringaúton mert veszélyes(ebb) itt kültelken pesten rosszul vannak idáig megoldva a bringa utak pedig jelentősen sokan tekernek még ha egy része elektromos-belvárosban ahol jól van a sáv felfestve ott kevesen tekernek vagy moped robogóés elektromos futárok vagy nagyon kevés bringás!ezt vettem észre

Elküldve: 2024.01.31. 14:26 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 470

@Cadre Allage: ma reggel fél7körül mínusz4 fokban lakhelyem környékén zöld termó mezben orszagutis dacolva a hideggel gondolom munkából jött vagy ment nem semmi le a kalappal!

Elküldve: 2024.01.30. 18:13 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 470

@azaki71: ma 18:05perckor sárga outis jellegű bringás utcánkban sztem!bringabanda classic mez(de lehet trek sagefredo) tehát nem utcai ruhában elszántan haladva

Elküldve: 2024.01.30. 08:35 zalcsi 

  • zalcsi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

@fpeter: A töredék ár túlzás. A használt piacon is megfigyelhető egy min. 20-30%-os általános drágulás, ha komplett kerékpárról beszélünk. Az újakról ne is beszéljünk, akár kerékpár akár alkatrész. Használt alkatrészeket viszont tényleg lehet jó árban vásárolni, ott nem volt akkora áremelkedés.

Elküldve: 2024.01.30. 00:09 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 255

@fpeter: Így van. Van pár dolog, ami a kutyát sem izgatja, így szinte eladhatatlan. Például a kormányokat nem nagyon veszik, ahogy a régi 26"-os biciklikből is sok van.

Ez az építés dolog sem mindig drágább. A jelenlegi biciklimet excel táblázatban összeadtam mi mennyibe jött ki és 320ezer lett a vége. A Decathlonban sem lehet újan ennyiért kapni hasonló felszereltségűt. Múltkor linkelt egy ismerős ebben az árban, de a hajtás egy noname négyszögtengelyes volt és a váltó is egy egyszerű 1x9-es microSHIFT és antekó is asszem valami gagyibb. Nekem meg integrált FUNN hajtómű mint nálam és 1x10-es Deore hajtás. A kerekek is ipari csapágyasak. Én is többnek számítottam mielőtt kiszámoltam, pedig nem. És minden alkatrészt itthon vettem, nem német vagy másik országból.

Elküldve: 2024.01.29. 21:34 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 347

@rcs2003: Mindegy, hogy használt-e vagy sem, jelenleg nagyon nehéz bármit is eladni a piacon. A jó cuccokat éppen ezért megtartom magamnak. Az új alkatrészek/bringák piaca talán még nagyobb pácban van. Ez vevői szempontból jó, mert egyes alaktrészekhoz/bringákhoz töredék áron lehet hozzájutni. A rossz az, hogy ez egy negatív spirál, amiből a végén mindenki vesztesen fog kijönni.

Elküldve: 2024.01.29. 17:36 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 921

@VTitusz: ami nullkilométeres az nem használt. Az 50% értékcsökkenés meg nagyon erős túlzás. Amúgy igazad lehet hogy nem éri meg, de közben meg a fene tudja, ha lenne kedvem összeadogatnám egy bringa alkatrészeit használt árban. De sajnos nincs :D

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!